• هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

در ژانویه ۱۹۹۹، Andres Hejlsberg که از مهندسین فعال در شرکت مایکروسافت بود، تیمی تشکیل داد تا بتواند زبان سی شارپ را بعنوان مکملی برای فریمورک .NET توسعه دهد. در ابتدا، سی شارپ تحت عنوان C-Like Object Oriented Language (COOL)
توسعه داده شد؛ اما برای جلوگیری از ایجاد حواشی تجاری ممکن، نام آن تغییر داده و در ژانویه ۲۰۰۰ تحت عنوان زبان سی شارپ ( زبان #C ) معرفی شد. فریمورک .NET این زبان، باعث ارتقا تکنولوژی های تحت وب مختلفی شد.
سی شارپ یک زبان برنامه نویسی ساده، به روز و شی گراست که انعطاف پذیری و ویژگی های آن این امکان را فراهم می کند تا نرم افزاری بسازیم که نه تنها در زمان حال، بلکه در سال های پیش رو نیز کاربردی و قابل استفاده باشد.
از جمله ویژگی های زبان برنامه نویسی سی شارپ می توان به موارد زیر اشاره کرد :
۱. زبان سی شارپ ، زبانی مدرن و آسان است.
۲. زبان #C منبع باز و سریع است.
۳. زبان برنامه نویسی سی شارپ Cross platform است.
۴. سی شارپ ، زبانی امن است.
۵. زبان سی شارپ ، همه کاره است.
۶. زبان برنامه نویسی سی شارپ ، زبانی در حال تحول و رشد است

چرا سی شارپ
دلایل بسیاری برای محبوبیت زبان سی شارپ وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
۱. آسان بودن یادگیری برنامه نویسی سی شارپ :
سی شارپ زبانی سطح بالاست و به دیگر زبان های برنامه نویسی همچون C, C++ و جاوا نزدیک است؛ بنابراین یادگیری آن آسان است.

۲. استفاده گسترده از زبان سی شارپ برای توسعه برنامه های دسکتاپ و تحت وب :
زبان #C بصورت گسترده برای تولید برنامه های دسکتاپ و تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد؛ و برای تولید برنامه های مایکروسافت، بعنوان اولین گزینه انتخابی در نظر گرفته می شود.

۳. گسترده بودن جامعه مهندسین بکار گیرنده برنامه نویسی سی شارپ :
هر چه جامعه مهندسین بکار گیرنده گسترده تر باشد، به همان ترتیب نیز برای ابزارها و نرم افزارهای نوظهور که بصورت پیوسته ارتقا داده می شوند، بهتر است.

۴. استفاده از زبان سی شارپ برای تولید بازی :
برنامه نویسی سی شارپ بصورت گسترده برای تولید بازی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. سی شارپ شارپ زیرمجموعه ای از مایکروسافت است و بنابراین مخاطبین بسیار زیادی دارد. برخی ویژگی های زبان سی شارپ ، همچون جمع آوری داده های ناخواسته بصورت خودکار، واسط ها، شی گرایی و …، آن را تبدیل به زبانی مرسوم برای تولید بازی می کند.

۵. زبان #C دارای برنامه های تحت وب یکپارچه ای است.

۶. زبان برنامه نویسی سی شارپ دارای کتابخانه بزرگی است که می تواند عملکرد سطح بالاتری نسبت به دیگر زبان ها همچون جاوا و C++ ارائه دهد.

مزایا زبان سی شارپ
۱. برنامه نویسی سی شارپ در زمینه مدیریت سیستم بسیار کارآمد است. تمامی داده های ناخواسته در این زبان بصورت خودکار جمع آوری می شوند.
۲. بدلیل پشتیبانی بسیار قوی حافظه که در زبان سی شارپ وجود دارد، مشکلی برای کمبود حافظه در این زبان وجود ندارد.
۳. هزینه حفظ و نگهداری و همینطور امنیت در زبان برنامه نویسی سی شارپ نسبت به دیگر زبان ها بالاتر است.
۴. کدهای زبان سی شارپ در یک زبان سطح متوسط که زبانی استاندارد و مستقل از معماری و سیستم عملگر مورد نظر است، کامپایل می شوند.

اهداف دوره آموزش سی شارپ

از آنجا که این دوره آغاز ورود دانشجویان به برنامه نویسی حرفه ای محصولات Microsoft می باشد یادگیری خوب و دقیق این دوره می تواند پایه آغازین ورود به دنیای حرفه ای برنامه نویسی باشد.
آموزش مفاهیم اصلی برنامه نویسی #C و زوایای آموزشی عملی زبان #C .
کارکردن با توابع زبان #C و ارسال متغیرها و فراخوانی Call By Reference و فراخوانی Call By value و تفاوت مدل حافظه ای این دو روش فراخوانی نیز از اهداف این دوره از آموزش C#می باشد.
مفاهیم شی گرایی ساخت کلاس در #C،آموزش Encapsulation در #C، Scope variable ها در #C و همچنین انواع Access Modifier های Public و Private و Protected در زبان #C از اصلی ترین مفاهیم این دوره آموزش C# هستند.
بررسی مفاهیم حافظه ای در مبحث شی گرا شامل آموزش Heap در #C, آموزش Stack و آموزش Value Type ها در #C وآموزش Reference Type ها در زبان #Cنیز از مفاهیم این دوره آموزش C# هستند.
مفاهیم مهم شی گرا نظیر وراثت ، وراثت چند مرحله ای استفاده از Constructor در Inheritance ، استفاده از Constructor والد در کلاس فرزند در زبان #C نیز از مفاهیم دوره آموزش C# هستند.
استفاده از مفاهیم Boxing در زبان #C و Unboxing و آموزش Cast نمودن Object ها به کلاس والد در زبان #C، اعمال پردازش و بازگرداندن Parent Object به Child Object در برنامه نویسی #Cنیز از مفاهیم این دوره از آموزش C# هستند.
مفاهیم Generic و توابع Generic و پردازشگرهای Generic نیز از مفاهیم این دوره از آموزش C# هستند.
مفاهیم interface ها و کاربرد آنها در شی گرایی و ارث بری نیز از مفاهیم این دوره ازآموزش C# هستند
آموزش کارکردن با دیتابیس SQL Server آموزش ساخت ساخت جداول در SQL Server،آموزش مفاهیم رابطه بین جداول ، آموزش Primary Key ، آموزش Foreign Key ، نیز از مباحث این دوره از آموزش C# می باشد.
آموزش دستورات SQL شامل Insert و Delete و Update و همچنین WHERE و GROUP BYو Like و ORDER BY نمودن داده ها نیز از مفاهیم این دوره از آموزش C# می باشد.

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
 • 5 ستاره0
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

201 دانشجو ثبت نام کرده

  جستجو دوره

  درباره ما

  مجتمع آموزشی ایران فردا
  برگزارکننده دوره های آموزشی تخصصی فناوری اطلاعات و امور مالی و بازرگانی
  با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور
  بلوار طالقانی- روبروی سازمان انتقال خون- ساختمان هاشمیان- واحد 3
  034-3426-3310
  0921-549-0161
  info@iran-e-farda.ir

  محصولات آموزشی

  کلیه حقوق مادی و معنوی  وب سایت برای مجتمع آموزشی ایران فردا  محفوظ است.
  باز کردن گفتگو
  نیاز به کمک دارید؟ در خدمتتون هستیم
  ارتباط با مدیر از طریق واتساپ
  سلام
  می‌تونم کمکتون کنم؟
  X